LMW

Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej realizuje kursy i szkolenia:

SZKOLENIA Z ZAKRESU METROLOGII WSPÓŁRZĘDNOŚCIOWEJ

1.      Szkolenia w zakresie pomiarów współrzędnościowych w oparciu o oprogramowanie pomiarowe: Quindos i PC-DMIS.

Zakres szkolenia jest uzgadniany z przedstawicielem firmy przed realizacją szkolenia. Szczegółowy program, indywidualnie opracowywany na potrzeby każdego szkolenia, uzależniony jest od wykorzystywanych opcji i przygotowania kursantów.

Osoby szkolone powinny posiadać kierunkowe wykształcenie (minimum średnie techniczne) lub wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi maszyn pomiarowych oraz:

- znajomość obsługi systemu Windows,

- znajomość podstaw  metrologii,

- umiejętność czytania rysunku technicznego.

2.      Kursy z podstaw metrologii współrzędnościowej. Kursy obejmują szkolenie z obsługi oprogramowania oraz maszyn pomiarowych przeznaczone dla:

-  pracowników działów zapewnienie jakości,

-  metrologów,

-  kontrolerów jakości,

-  technologów,

-  pracowników produkcji wykonujących zadania pomiarowe.

3.      Specjalistyczne kursy z zakresu szacowania niepewności pomiarów współrzędnościowych

SZKOLENIA Z ZAKRESU AKREDYTACJI

1.      Praktyczna interpretacja normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005

2.      Etapy w procesie akredytacji, wymagania akredytacyjne wynikające z normy ISO 17025

oraz dokumentów PCA

3.      Rola najwyższego kierownictwa, kierownika ds. jakości i kierownika technicznego w systemie

zarządzania wg ISO 17025

4.      Audit wewnętrzny systemu zarządzania i obszaru technicznego laboratorium

SZCZEGÓŁOWE PROGRAMY SZKOLEŃ SĄ INDYWIDUALNIE DOPASOWYWANE DO OCZEKIWAŃ KLIENTA

Prowadzimy szkolenia w siedzibie klienta lub w salach Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.

W najbliższym czasie zapraszamy na szkolenie "Akredytacja oraz System Zarządzania w laboratorium wg normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02".

Druga edycja odbędzie się 17 grudnia w godz. 9.00-15.00.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z dr inż. Danutą Owczarek poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Szkolenie kierowane do kierowników ds. jakości, kierowników technicznych, pracowników laboratoriów wzorcujących lub badawczych, osób przygotowujących się do akredytacji PCA lub innych osób zainteresowanych. W powyższym zakresie oferujemy również Państwu doradztwo.

Szkolenia/doradztwo realizowane są w ramach hub4industry, jednego z pięciu polskich Hubów Innowacji Cyfrowych wyłonionych w ramach konkursu "Standaryzacja usług hubów innowacji cyfrowych dla wsparcia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw" organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju w ramach Programu na lata 2019-2021 p.n. „Przemysł 4.0.”